Zabezpieczenie Lakieru

Istnieje możliwość zabezpieczenia pojazdu trzema różnymi metodami. Pierwszą i zarazem podstawową metodą jest aplikacja wysokiej jakości wosków naturalnych i syntetycznych. Ich zadaniem jest ochrona lakieru przed przywieraniem brudu, szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, czy promieniowaniem UV. Dodatkowo usprawniają odprowadzanie wody przez co nie powstają zacieki po myciu. Zaaplikowany wosk utrzymuje się od 1 do 5 miesięcy w zależności od wybranego produktu przez klienta.

Drugą opcją jest powłoka kwarcowa.
Oprócz ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, promieniowaniem UV zabezpiecza również przed mikro zarysowaniami tworzącymi się poprzez codzienną eksploatację. Taka powłoka utwardza i pogrubia lakier, zapewnia efekt hydrofobowości i nadaje niesamowitą gładkość. Trwałość powłoki to około 1 rok.

Trzecią możliwością jest kompozyt ceramiczny. Najtrwalsza i najskuteczniejsza ochrona powłoki lakierniczej dostępna na rynku.Tworzy na karoserii twardą i szklaną powłokę, która w dużym stopniu ogranicza powstawanie rys. Jest odporna na działanie promieniowania słonecznego, czynników zewnętrznych. Ultra śliska powierzchnia utrudnia przywieranie brudu. Zapewnia niesamowitą głębie i połysk. Trwałość powłoki to około 3 lata.